Арт-терапія – методика, яка має на увазі проведення лікування «мистецтвом». Вона є напрямком психотерапії, використовується не так давно, але стрімко розвивається і вже довела свою ефективність. Метод включає безліч підвидів, що дає можливість підібрати найбільш корисні для кожного випадку індивідуально і усунути психологічні проблеми.
Мистецтво допомагає висловити почуття людини, такі як гнів, розчарування, радість, образу, внаслідок чого він хоче позбутися "внутрішньої тяжкості", відкривається для світу. Важливо розуміти, що все це проходить комфортно для пацієнта, не викликає стресу, психологічної травми.
Під час терапії людина вчиться не тільки висловлювати свої емоції, вирішувати якусь певну проблему, але і більш глибоко аналізувати свої вчинки, життя в цілому. Психолог, рекомендуючи проведення арт-терапії, ставить наступні цілі:
- допомогти людині пізнати себе, навчитися самовиражатися, аналізувати свої вчинки, що дає можливість досягти гармонії в психічному стані;
- поліпшити психоемоційний фон;
- позбавити від напруги, страхів;
- усунути агресію, тривогу;
- побороти депресію;
- підвищити життєвий тонус;
- розкрити творчі здібності пацієнта;
- встановити довірчі відносини між лікарем і пацієнтом;
- навчити концентруватися на проблемі, знаходити правильне рішення, контролювати свої емоції;
- допомогти з соцадаптації.
Переваги арт-терапії полягають в можливості надання м'якого впливу на психіку. Людина займається цікавою справою, знаходить хобі і поступово розвивається в ньому.
За допомогою методики вдається навчитися проявляти себе, налагодити контакт з оточуючими людьми, набути впевненості у внутрішньому «Я». Арт-терапія заснована на принципі відображення психічного стану людини в тих зорових образах, які постають перед ним під час танцю, малювання, співу, гри.
Якщо немає можливості роздрукувати зображення, то можна відкрити його за допомогою програми paint (або просто скопіюйте, натиснувши одночасно Ctrl+C, і вставте у відкритий графічний редактор, натиснувши Ctrl+V).
Ще більше зображень