Подарунок. Короткометражний мультфільм.

 

“Подарунок” – Проникливий короткометражний мультик, який вчить цінувати життя

  Зворушливий короткий анімаційний фільм про підлітка і дуже особливого цуцика, який створили на основі коміксів бразильського художника Фабіо «Коали» Кавальканті аніматори Якоб Фрей і Маркус Кранцлер, коли навчалися кіномистецтва у кіноакадемії.


Короткометражку показали на більше 180 кіно-фестивалях. На сьогоднішній день анімаційний фільм отримав більше 50 нагород.

Дякуємо Майстерні озвучення за якісний український дубляж.

Тренінг на тему «Прокачай свою мрію»

 Громадська організація «Національна дитяча рада» за сприяння Київської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки 20 грудня 2021 року провели тренінги для двох вікових груп 5-7 та 8-11 класів по 35 у кожній групі в Софіївсько-Борщагівському НВК. 

Тренінги проводилися в онлайн-режимі з 12.00 до 13.35 сертифікованими тренерами громадської органзації «Національна дитяча рада» Оленою Чернишовою та Дариною Чай. Тренінг на тему  «Прокачай свою мрію». Під час  тренінгу учні вчилися ставити перед собою мету і знаходити способи її досягнення.

Мета даного тренінгу: вчити учнів планувати, продумувати власне життя, позитивно мислити, створювати власну формулу мрії, вірити у себе. Розвивати креативність, прагнення до саморозвитку, самовдосконалення, комунікативні функції, уяву, зв’язне мовлення, позитивну Я-концепцію.

Тренінг розділений на 5 блоків, об'єднаних в цикл управління собою,

 в яких ви зможете навчитися:

1. Натхненню.

Усвідомити власну місію, сформулювати бачення себе в теперішньому з проекцією на майбутнє. Освоїти мистецтво цілепокладання, аналізу та управління ресурсом власних можливостей.

2. Впровадженню.

Відточити знання правил і законів управління собою в часі і своїм часом. Розставити пріоритети в своєму житті і роботі. Зрозуміти, що може допомагати і заважати планування та виконання власних планів.

3. Інтегрувати цінності і прихильність.

Зрозуміти чому не щастить у житті, які звички заважають успіху. Як поміняти стиль мислення, використовуючи філософію переможця. Як усвідомити відповідальність за власне життя, щоб не бути рабом сучасного світу. Як мислити позитивно.

4. Завершенню і успіху.

Як необхідно аналізувати свої помилки, на чому слід розставляти акценти. Які цикли необхідно повторити для досягнення своїх цілей і виконання планів. Як бути успішною людиною і управляти своїми мріями.

5. Коуч-позиції.

Як одночасно бути учнем і вчителем. Які інструменти можуть допомогти для більш глибокого усвідомлення себе і підвищення ефективності управління собою. Які використовувати системи мотивації для розвитку власної успішності.

Під час заходу учасники Ділилися своїми мріями, які трансформували у стратегію життя; вчилися візуалізувати свої бажання, планувати успішне майбутнє.
«Перетворіть мрію на ціль та прямуйте до неї!» – побажали учасникам ведучі тренінгу.

Ми поруч або як налагодити взаємостосунки з підлітком

 Кожна людина, не залежно від віку, має свої індивідуальні особливості. Навіть якщо діти схожі на нас зовні, це не означає, що досвід батьків повториться у досвіді дітей. Тому важливо навчитися слухати своїх дітей. Спробуйте замінити запитання «Як там навчання?» на «Який був у тебе день?», «Як настрій?» У цьому випадку ви з позиції контролю переходите на позицію дружби, підтримки і любові. Не вимагайте розповідати всі секрети. «Я поруч, якщо потрібно».

Не забувайтеся піклуватися про себе! Виховання дітей – непростий процес і потребуй сил. Поставте собі запитання прямо зараз: «Чого мені зараз хочеться?», складіть список. Що з переліченого ви можете зробити вже сьогодні? І сміливо крокуйте вперед до своїх бажань. Щасливі батьки – щасливі діти!

Пам’ятайте, ви – найкращі батьки для своїх дітей!



Година спілкування у 2-Є та 6-Є "Права та обов'язки школярів"

 10 грудня соціальний педагог Л. Осадча завітала 
до здобувачів освіти 2-Є та 6-Є класів з 
годиною спілкування "Права та обов'язки школярів"

Квести «Світ без насильства» у 6-Б, 6-В та 6-А класах.

 Соціальний педагог Л.Осадча провела в 6-х класах квест «Світ без насильства»

Мета: ознайомити з поняттями «булінг», «види та прояви булінгу», формувати негативне ставлення до булінгу (неприпустимість проявів насильства та булінгу в дитячому середовищі), ознайомити з механізмом реагування та звернення у ситуації булінгу.

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.

          Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Отже, що це таке: булінг у перекладі з англійської - хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.

Наслідки булінгу можуть бути різноманітні. Їх жертви зазнають чимало страждань. Це і зниження самооцінки, поганий сон та апетит, тривожність, вживання алкоголю, паління, думки про самогубство та інші.

Отже, як бачимо явище булінгу є поширеним, але в наших силах його зупинити і не лишатися осторонь. Адже слід пам'ятати, що сьогодні ти - спостерігач, а завтра - жертва.

Година спілкування з інспекторами поліції у 7-Д класі

 8 грудня до 7-Д класу завітали інспектори патрульної поліції Владислав Клименко та Світлана Бульвін і провели годину спілкування
"Булінг та відповідальність за ції дії"

Булінг, домашнє насильство та відповідальність за це: патрульні Київщини спілкуються зі школярами на актуальні теми
Цього дня поліцейські відвідували учнів Софіївсько-Борщагівського НВК.
Інспектори пояснили дітям поняття булінгу та розповіли про відповідальність за цькування інших.
Також поговорили з учнями про домашнє насильство та закликали не мовчати, якщо це відбувається з ними.
Безпека — це базова потреба кожної людини, тому запобігання насильства та булінгу — одна з обов’язкових умов зростання щасливої дитини☝️

Нагадуємо:
📞Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);
📞Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
📞Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;
📞Національна поліція України 102.
📞Урядова гаряча лінія: 15-47
📞Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103
📞Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.

Квест у 8-А класі «Світ без насильства»

 6 грудня соціальний педагог Людмила Осадча провела у 8-А класі просвітницький захід для школярів у рамках щорічної акції "16 днів проти насильства"

Мета: 

– навчальна: ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; 

– розвивальна: розвивати навички протидії соціальному тискові; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки; 

– виховна: виховувати почуття власної гідності; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства.

На початку заняття соціальний педагог Людмила Осадча розповіла дітчям про акцію "16 днів проти насилля", які дати входять в ці дні,  про конфлікт, насилля, забезпечення рівних прав та обов’язків. На початку квесту присутні ознайомилися з відеороликами, в яких продемонстровані приклади толерантних стосунків між учнями та шляхи уникнення нетерпимості які ведуть до булінгу. 
Кожен учасник класу в кімнаті знаходив 1 із 10 підсказок, на яких здобувачі освіти класу допомагали виконувати запропоновані завдання. На кожному завданні давалася інформація про види насильства, способи його упередження, а також, куди можна звернутися за допомогою. Діти дізналися в якому році Україна приєдналася до цієї акції та відгадали ребус, що там написано булінг. Старшокласники не встигли пройти весь квест в зв'язку з тим, що не стало світла в навчальному закладі. Вони записали посилання і пообіцяли пройти весь квест вдома самостійно.

В кінці заняття діти підсумували "Пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм  і ви»".

Година спілкування у 5-З на тему "Булінг та відповідальність за наслідки"

 6 грудня соціальний педагог Л. Осадча провела у новоствореному колективі 5-З класу 
годину спілкування з елементами тренінгу на тему 
"Булінг та відповідальність за наслідки".

Мета: Сприяти протистоянню різним видам насильства, оволодінню інформацією про юридичний захист та психологічну допомогу, формуванню вміння розпізнавати різні види насильства. Активізувати процес ставлення кожного учня як творця і проектувальника власного життя.

На початку заняття Людмила Осадча розповіла школярам, що таке насилля та ознайомила дітей із видами насилля. Здобувачі освіти подивилися відеоролик, який показує, що буває, коли є насилля і як радісно і дружно, коли його в житті школярів немає.

Розвивальна мета:  Формувати дружні стосунки між учнями. Формувати почуття гідності, гордості, та поняття честі у стосунках. Розвивати навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків. 
Далі учні 5-З класу побачили у відеоролику, яка передбачена відповідальність за насилля та булінг і до кого можна звернутися в закладі освіти та поза межами його.

Потім здобувачі освіти побачили як з цим явищем боровся зараз відомий мільойонер Нік Вуйчич.


Отже, ми з вами з’ясували, що називають булінгом, як його розпізнати і що робити в ситуації булінгу. Не треба соромитися зізнатися іншим, що ви страждаєте. Ви можете сказати про це дорослим, яким ви довіряєте, старшим товаришам, вчителям або шкільному психологу. Пам’ятайте, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти. 
Ви маєте знати, що булити не круто. Зовсім не круто! Було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один для одного.

Профілактична бесіда щодо запобігання, попередження та профілактики правопорушень


Третього грудня до Софіївсько-Борщагівського НВК завітали представники патрульної служби. Інспектор поліції провела бесіду для здобувачів освіти 1-О, 6-В, 7-Є, 8-В щодо запобігання, попередження та профілактики правопорушень. 

В ході зустрічі з дітьми співробітники поліції значну увагу приділили розповіді про існування адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх, навели багато прикладів правопорушень, за які  можуть нести відповідальність школярі, а за які - їхні батьки.

Поліцейські також нагадали дітям про необхідність дотримання шкільної дисципліни та  зауважили, що кожен учень повинен вчасно приходити на шкільні заняття, не пропускати їх без поважної причини, товаришувати з однокласниками та поважно ставитись один одного і до вчителів.

Часто школярі відчувають прояви агресії до себе. Проте не всі розуміють, що вони зіштовхнулись із булінгом.

Говорили й про булінг. Правоохоронці зауважили, що будь-які, словесні образи, висміювання та цькування з боку однокласників, залякування у колективі чи через соціальні мережі - недопустимі. Інспектор поліції закликала учнів не замовчувати про такі випадки, а повідомляти про них батьків, викладачів та поліцію.

Нагадаємо, що булінг (цькування) — це діяння однокласників чи вчителів, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві.
Під час профілактичних занять інспектори розповідають, що таке булінг, які характерні риси його прояву, та дають рекомендації, як уникати та не стати його постраждалим.

Також інспектори попереджають про відповідальність за вчинення даних протиправних дій.
Помітили прояви булінгу у вашому навчальному закладі чи стали постраждалими булінгу❓Не терпіть, повідомте:

В кінці зустрічі, яка проходила у формі діалогу, гості зауважили, що діти в будь-який час та з будь-яким питанням можуть звернутись до них.

«Ми завжди готові прийти на допомогу, ми завжди на варті вашої безпеки», - підсумували зустріч патрульні поліцейські.



16 днів проти насильства. 2 грудня - день скасування рабства.

 Цього дня 1949 року було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

У 21 сторіччі торгівля людьми та інші форми експлуатації все ще охоплюють весь світ мережею вербувальників та експлуататорів. Але розуміння масштабів цього явища та рівень обізнаності людей про нього можуть розірвати тенета торгівлі людьми та захистити тисячі людей.
Хоча рабство мало залишитись на сторінках історії, випадки примусової праці, сексуальної та інших форм експлуатації досі не поодинокі. Лише з 2019 року 46 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми в Україні та за кордоном. А за весь час незалежності України понад 300 тисяч людей потрапили у тенета торговців людьми та експлуататорів.
Пандемія загострила вже існуючі проблеми: майже 7 млн українців втратили джерело доходу, а 1,9 млн – роботу. Все це підштовхує людей шукати нові варіанти працевлаштування або заробітку. Так, кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2021 році зросла на 11%. На жаль, скрутним становищем українців, готових прийняти будь-яку пропозицію роботи, користуються торговці людьми для власного збагачення. І хоча 84% населення чули про явище торгівлі людьми, до уразливої групи належить кожен четвертий українець.
Це дані нового дослідження МОМ за фінансування USAID, яке проливає світло на масштаби міграції, торгівлі людьми та інших форм експлуатації мігрантів.
Перевірте власні знання – https://bit.ly/OmnibusPresentation2021Ukr



Заходи до Дня боротьби зі СНІДом.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 1 грудня у Софіївсько-Борщагівському НВК соціальним педагогом проведені просвітницькі заходи. Години спілкування, перегляд тематичних соціальних відеороликів з метою формування навичок здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих та виготовлення значків я за життя.

Символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - червона стрічка, яка символізує пам’ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від “чуми XX століття”.