Поради з кібербезпеки дітей


Топ порад з кіберпезпеки:

1. Спілкування


Говоріть з дитиною про її безпеку в інтернеті. Уважно слухайте дитину та будьте готовими до того, що якісь її відповіді вам не сподобаються. Проте ваша реакція дуже важлива. Від неї залежить, чи ділитиметься дитина з вами тим, що з нею відбувається.


2. Відкритий простір


Нехай дитина у загальній кімнаті користується гаджетами, через  які вона виходить в інтернет. Це допоможе тримати під контролем те, чим займається дитина в мережі. Бо "приватне" користування може спокусити її почати досліджувати те, до чого їй не потрібно наближатися.

3. Вивчення соцмереж

Дізнайтеся, у яких соцмережах зареєстрована дитина та ознайомтесь з ними. Коли ви будете знати, за якими принципами працює певна соціальна мережа, вам буде легше пояснити дитині, звідки чекати небезпеки.



4. Наставник

До певного віку дитину може не турбувати те, що поміж її фоловерів у соціальній мережі є батьки. Проте у підлітковому віці ситуація може змінитися. Почнуть з'являтися інші аккаунти, до яких ви не матимете доступу. Обсудіть із дитиною те, що якщо не ви, то будь-який інший дорослий, якому вона довіряє, буде її наставником в інтернеті.



5. Небезпечні незнайомці

Пояснюйте дитині, що в мережі багато людей, яким не можна довіряти. Дітям часто важко це зрозуміти.

6. Конфіденційність

Попросіть дитину ввести своє ім'я та прізвище у пошуковому віконці Google, і своє заодно теж перевірте. Запитайте її, чи знає вона, як працює налаштування конфедінційності у різних соцмережах. Про це важливо говорити та навчити захищати свої особисті дані.



7.Геолокація


Попросіть дитину вимкнути геолокацію, не вмикати її за запитом мобільних додатків та сайтів. Поясніть, що за зазначеним місцезнаходженням її буде дуже легко розшукати, а, отже, це ризик нарватися на небезпеку.

8. Контент



Обговоріть детальніше з дитиною, що вона постить у мережі. Знову ж таки говоріть про конфеденційність. Зараз фотографії можуть викрадати не лише з особистої сторінки, але навіть із хмари, де зберігаються неопубліковані світлини. Використовувати ці матеріали може будь-хто.


9. Історія переглядів


За необхідності перевіряйте історію браузеру. Так ви зможете напевне знати, які сайти відвідує дитина. Але нехай це буде найостаннішим кроком, якщо ви не можете налагодити розмову з дитиною. Адже важливо не лише захистити дитину, але і зберегти довіру у ваших взаєминах.


І, звісно, схвалюйте дитину за її правильні та безпечні кроки у мережі. Адже діти тільки і чують, що нашу критику на адресу користування гаджетами. Час це змінити. Можливо, коли діти більше довірятимуть батькам, ризик опинитися у небезпеці через користування інтернетом значно знизиться.