Профілактика запізнень на уроки. Як допомогти учням навчитися організовувати власний час?


1.     Нагадайте дітям про те, що дзвоник – це інформація про те, що урок вже почався, а не сигнал того, що час припинити відпочинок і прямувати до класу.
2.    Запропонуйте учням заздалегідь визначити, чим вони будуть займатись на перерві та чи вспінуть на урок. Краще прийти трохи раніше, ніж запізнитися.
3.     Корисним буде самоаналіз учнями вільного часу. Можливо, мають місце «Поглиначі часу» - соцмережі, ігри в телефоні, відкладання важливих справ, невміння розставити пріоритет, шкідливі звички тощо.
4. Рольові ігри – один з інтерактивних способів навчання. Під час моделювання певних ситуацій діти зможуть програвати свою поведінку та певні почуття, подивитися на власні дії з іншого боку.
5.     Застосуйте мозковий штурм, розглядаючи з дітьми поважні та неповажні причини запізнень. Обговоріть із класом, як можна було вирішити ту чи іншу проблему.
6.  Однією з поширених причин запізнень на перщі уроки є пізнє пробудження або неправильна організація часу Розробіть з учнями алгоритм дій ввечорі та зранку: заздалегідь приготувати підручники, зошити, одяг, перевірити будильник, не пізно піти до ліжка.   


 Досвід інших країн 
     Досвід США.  Там у деяких школах вчителі не пускають до класу учнів, які запізнилися, натомість відправляють їх у спеціальну кімнату, де можна читати книжки чи працювати за комп’ютером. У цій кімнаті чекають на перерву всі учні, що запізнилися, а з ними є педагог. Після закінчення уроку школярі повинні підійти до вчителя, на урок до якого спізнилися, і взяти домашнє завдання.
  Загалом же у світі правила щодо відвідування шкільних занять, а також спізнень кожен навчальний заклад встановлює самостійно.
    Наприклад, у Німеччині за запізнення учня можуть залишити після уроків на чергування - наприклад, для прибирання класу чи шкільної території. У деяких школах батьки повинні заплатити за непунктуальність дитини штраф - від 25 до 75 євро. До речі, якщо учень запізнився через затримку шкільного автобуса, він за це не відповідає.
    У Фінляндії діє трикрокова система боротьби із спізненнями учнів. Перший крок -  виховна бесіда з школярем та його батьками. Якщо це не допомогло, дитина і далі не приходить на уроки вчасно, вдаються до другого кроку - застосовують покарання за спізнення: школяра, приміром, можуть залишати після уроків для виконання додаткових учнівських завдань. Якщо ж і після цього дитина систематично запізнюється, школяреві можуть заборонити відвідування закладу на певний час.
         У деяких школах Австрії за декілька спізнень дають жовту картку. Після другої жовтої -  червону. Інформацію про запізнення надсилають в магістрат. Якщо школяр-іноземець отримує таку картку, він може мати проблеми з міграційною службою. А австрійців у деяких випадках можуть навіть відрахувати зі школи.


         У Нідерландах школярі відробляють спізнення - наприклад, прибирають клас. Про тих, хто систематично запізнюється або прогуляє уроки, школа може повідомити профільне міністерство. Тоді додому до учня завітає співробітник установи, щоби побачити хатні умови дитини. До речі, учнів, які запізнилися на контрольну роботу чи іспит, можуть не допустити до складання роботи взагалі.

Які небезпеки чекають на дитину в інтернеті?


Сьогодні інтернет для дитини - така ж велика частка життя, як і життя в школі, відпочинок з друзями і батьками. В мережі вона грає в ігри, знаходить нових друзів, вивчає світ, тому цифровізація змінила все наше життя. Інтернет надав чимало можливостей для розвитку та самовдосконалення як дорослим, так і дітям. Але разом із тим, він приховує в собі безлич небезпек.
        Однією з них є кібербулінг, визначають наступні його види:

Сталкінг - переслідування;
Кетфішінг - обман за допомогою фальшивої ідентичності;
Реттинг - контроль гаджетів без дозволу;
Слеминг - втягування спостерігачів до ситуації булінгу.

Що робити, якщо дитина страждає від кібербулінгу?

- Поговорити та підтримати дитину;
- Поговорити з кривдником;
- Пояснити, що продовжувати розмову, якщо продовжуються образи, не можна;
- Відправити скаргу на користувача - булера;
- Зібрати докази та скриншоти.

Секстинг - це відправлення інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв'язку. Це явище набирає великих обертів між підлітків. Діти відстежують сесуальність, для підлітків це цікаво. Відправляючи свої інтимні фото, діти розраховують на бажані коментарістосовно зовнішності та фігури, таким чином вони підіймають свою самооцінку. В інтернеті люди  схильні набагато швидше довіряти, ділитися оголеними світлинами та йти на зв'язок з незнайомцями. Їм здається, що в цьому немає загрози, тому в онлайні люди готові на більш ризикові кроки, ніж ті, які зробили би в офлайні. Всього за 18 хвилин незнайомець завойовує довіру дитини. Батькам краще не дивитися не оголене фото свого чада, це може негативно вплинути на дитину. У такому випадку краще звернутися за підтримкою до соціальних мереж, аби спробувати видалити фото. За поширення та розсилку порнографічних матеріалів законодавство передбачає покарання до 12-ти років тюремного ув'язнення. 

Онлайн-грумінг - налагодження довірливих відносин з дитиною в інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування, вимагання грошей.

Що робити, якщо ви побачили, що у вашої дитині вимагають інтимні фото?

- Потрібно припинити листування онлайн;
- Зробити скріншоти всій переписки (це буде вагомий доказ);
- Не відправляти гроші та фото;
- Разом з дитиною звернутися до поліції

Що може свідчити про те, що дитина опинилася у небезпеці?


- Вона багато часу проводить онлайн;
- Вимикає, або ховає гаджет;
- Емоційно нестабільна;
- Має сексуалізовану лексику;
- Ви помітили пропажу грошей. 

День безпечного інтернету


Шахрайство в Інтернет
Шахрайство в інтернет або, як в народі говорять інтернет-шахраї. Розвиток популярності інтернету і дає привід для розвитку шахрайства. Там де багато людей, а головне можливість для заробітку там і шахраї. Шахрайство, обман з метою заволодіння чужого майно, коштів.
Як шахраї промишляють в Інтернет?
По перше одноразові сайти пастки. Адже шахраї свого роду і психологи. Пропонувати законним пошуковикам послуги не будуть, бояться, як і інший злочинець відповідальності. Найпоширеніше слово в пошуковику: «куплю». Купують люди що завгодно, від телефонів і до автомобілів. Щоб запропонувати наприклад продати телефон, отримати електронні гроші на гаманець, а телефон не вислати покупцю можуть тільки «відморожені». На таке справжній шахрай не піде, це одноразовий заробіток, заробив і на лаву підсудних. Часто доводилося бачити ці шахрайські сайти-пастки, наприклад «продам диплом». Гроші не малі і шукають люди погоджуючись придбати підробку, а це також кримінал. Хіба така людина піде заявляти в міліцію? А дійсно сайт оздоблений, і фото зразків дипломів якого завгодно вузу в Україну, хоч і десертацію тільки гроші потрібно перерахувати заздалегіть! Продав шахрай декілька дипломів і сайт інший, з іншого забарвленням і рекламою. Головне покупці завжди є. У практиці зустрічалися випадки обману з такого сайту, до двох тисяч доларів США. А диплом до цього дня людина чекає!
По друге, на нормальних сайтах шахрайські заставки, «пошліть СМС», «проплатити завдаток» і тому подібне. Приміром у продажу автомобілів ціна низька, до чого? А щоб взяти завдаток, а автомобіля то немає. В “СМС” свої підводні камені, тут особливо зупинятися не потрібно.

Деякі поради щодо убезпечення від потрапляння на гачок шахраїв в Інтернет.
1.Не ведіться на барвисту рекламу і миготіння банерів, що пропонують незаконні послуги, це все обман.
2.Ніколи не ведіться на «послати СМС», за не зрозуміло що, та не зрозуміло кому?
3.Не шукайте «скачати безкоштовно», в інтернеті немає безкоштовно, якщо людина над чим небуть працювала або щось створювала, то як воно може бути безкоштовно?
4.Не звертайте увагу на різні гасла пожертвування, жебраки тільки в переходах, на вокзалах, а за компютером та ще і на безлімітному інтернеті жебраків не буває.
5.Бійтеся різних пірамід, вони і так небезпечні, а в інтернеті ще гірше!
6.Довіряйте власним знанням, не беріть до уваги чужі вихваляння, вони й пишуться для того, щоб заманити людину.

На останок, інтернетні шахраї покарання практично не несуть, вже далеко відстали правоохоронці від всесвітньої, електронної павутини. Докази зібрати в таких шахрайствах діях практично не можливо. Електронні гроші - це не банк, арешт на рахунки ніхто не накладе і відповідь на запит, наприклад хто з шахраїв отримав гроші (у Китаї, США, Африці ...), правоохоронці не взмозі!