Висвітлюється питання усвідомленого харчування як способу протидії стресу. Проте для його зменшення варто використати інші практики усвідомлення й уважності, що допомагатимуть паралельно із харчуванням турбуватись про ментальне здоров’я.
Медитація
Численні дослідження показують, що медитація зменшує стрес, хоча велика частина досліджень зосереджена на зв’язку медитації та нормалізації кров’яного тиску. Медитативні практики можуть допомогти людині стати більш уважною до вибору їжі. З набуттям досвіду ви зможете краще звертати увагу на бажання схопити їжу, насичену жиром і цукром, і гальмувати цей імпульс.
Прості фізичні вправи
Хоча рівень кортизолу змінюється залежно від інтенсивності та тривалості вправ, прості фізичні вправи (відомі нам ще з уроків фізкультури) можуть притупити деякі негативні наслідки стресу. Але деякі види фізичної діяльності, наприклад, йога, цигун, тай-чі, містять елементи як вправ, так і медитації, тому діють комплексно.
Соціальні контакти й кола за інтересами
Друзі, сім’я та інші джерела соціальної підтримки можуть слугувати певним буфером для людини, яка проживає стрес. Наприклад, дослідження показують, що люди, робота яких напряму пов’язана зі стресовими ситуаціями, наприклад, рятувальники, пожежники, лікарі швидкої допомоги, мають краще психічне здоров’я, якщо вони мають адекватну соціальну підтримку. Але навіть людям, які живуть і працюють в звичайних умовах, час від часу потрібна допомога друзів і родини.
Поєднання поведінкових прийомів, які формують фундамент усвідомленості, у поєднанні зі знаннями про здорове харчування може значно покращити якість життя, зменшити негативні наслідки стресу та триматиме вас в балансі. Навіть тепер, в умовах війни та викликів, пов’язаних з цим, практики усвідомленості допомагають зменшити тривожність. У будь-якому випадку зосередження на відчуттях і практикування усвідомленості – це хороша інвестиція у здоровий спосіб життя.