6 навичок, яких варто навчити дитину до 13 років.

Дорогі батьки, прищеплюйте дітям корисні навички, поки це можливо. Тому що коли дитина переходить в стадію підлітка, прищепити нові навички набагато складніше. Підліток – це ходячий клубок протиріч і хаосу в голові. Позбавте його в цей нелегкий для нього час від виховних нотацій. І життя в родині стане спокійніше і гармонійніше.

У 13 років починається підлітковий вік. На цьому етапі діти дорослішають, у них з’являються свої погляди на життя. До непростого віку колишнім малюкам слід бути готовими. Щоб їм легше було адаптуватися і пережити підліткову кризу, варто допомогти їм освоїти деякі навички. Ми підготували найважливіші.

Навички, яких необхідно навчити дитину до 13 років

1. Планування часу

До підліткового віку ви можете допомагати дитині: будити її і збирати в школу. Але потім вам потрібно підготувати її до того, що ця відповідальність ляже на її плечі. Діти такого віку вже в змозі самі встати і підготуватися до школи без сторонньої допомоги.
Навчання управлінням часу – це непростий аспект. Дозвольте дітям хоч раз випробувати наслідки власних дій, коли вони просплять і не потраплять в школу або на тренування. В результаті вчитель буде злий, тренер покарає за порушення дисципліни. Це зовсім буде не схоже на те відчуття, коли лають батьки. Такий життєвий урок буде сильнішим.

2. Прийняття рішень

Дитина повинна навчитися вибирати з декількох варіантів, приймати рішення і прогнозувати результат. Навчіть його говорити «ні», коли в цьому є потреба. Ви ж не хочете, щоб малюк перетворився на дорослого, на якому всі їздять. Звичайно, допомагати оточуючим потрібно, але не коли це на шкоду собі.
Також він повинен розуміти і приймати різні думки, а не вірити в те, що є тільки його думка і неправильна.

3. Ввічливе спілкування

Якщо підліток хоче, щоб його сприймали як дорослого, він повинен говорити зі старшими шанобливо. Здається, що в такому віці неможливо навчити бунтаря правилам спілкування. Але це не так, головне – правильний підхід.
Не повчайте, а покажіть, як потрібно на своєму прикладі. Не кажіть: «Ти нічого не розумієш, малий ще». Попросіть його пояснити свою точку зору.

4. Ведення господарства

Підліток – теж член родини, тому він повинен виконувати частину обов’язків по дому. До 13 років дитині слід знати, як включати пральну машину, прибирати речі і посуд після себе, а також мити за собою чашку.
Непогано навчити дитину готувати основні страви для себе та членів сім’ї. Звичайно, все повинно виконуватися разом з батьками. Тільки прикладом і конкретними діями ви зможете розвинути в малюка почуття відповідальності.
Іноді мамам легше відкласти навчання домашньому господарству на потім, оскільки їм простіше і швидше все зробити самій. Але все-таки варто дозволяти дитині допомагати вам.

5. Несення відповідальності

Кращий спосіб навчити дитину відповідальності – завести домашню тварину. Ваше чадо скаже вам про це бажання. При цьому потрібно поговорити з ним і розповісти, що звір – не іграшка і за ним потрібно дивитися: прибирати, гуляти, годувати.
Перший час без батьківської допомоги, контролю і порад дитині не обійтися. Тому, придбавши тварину, не кажіть дитині: «Ти хотів – ми придбали, тому займайся, а то викинемо на вулицю або віддамо». Таким способом ви тільки прищеплює дитині байдужість до братів наших менших. Ні до чого хорошого це не призводить. Відповідальність повинна виховуватися на позитивних моментах.
Якщо у вас в родині є ще маленькі діти, можете просити підлітка доглядати за ними. Тільки не на постійній основі.

6. Уміння поводитися з грошима

Мало дітей вміє правильно розпоряджатися грошима. В цьому вина батьків, а також бабусь і дідусів, які люблять балувати свого онука чи онучку. Дитина отримує гроші і витрачає їх на що завгодно. Тому потрібно пояснити дитині, що гроші заробляються нелегко і застосовувати їх потрібно з розумом. А також частина можна відкладати для більш серйозної покупки.
Подаруйте дитині скарбничку, нехай частину своїх грошей відкладає на покупку чогось більш серйозного. Може, він і не збере всю суму, але головне – процес. Коли скарбничка буде повна, дістаньте з неї кошти і перерахуйте. Бракує – тоді можете докласти.

Чому і чим небезпечні гаджети й соцмережі.

Саймон Шінек — англо-американський автор, мотиваційний спікер і маркетинговий консультант. Він автор кількох відомих мотиваційних видань, одне з яких пов’язане з відомими вже в Україні TED-конференціями.

Один з виступів Саймона Шінека був присвячений нинішньому молодому поколінню і його проблемам.
— Маємо ціле покоління, яке виростає з нижчою самооцінкою, ніж попереднє. Ми живемо у світі Фейсбука та Інстаграма. А це означає, що ми накладаємо фільтри на все. Нам добре вдається показувати людям, що життя прекрасне — попри нашу депресію. Всі виглядають крутими, з усім дають собі раду. А дійсність набагато складніша, більшість із нею не дає собі ради. Тому, коли старші кажуть: «Що нам із цим робити?» — це звучить як «Ми маємо зробити саме це». А самі й поняття не мають!
Отож ми маємо ціле покоління, яке виростає з нижчою самооцінкою, ніж попереднє. І не з їхньої власної провини. Вони отримали поганий взірець. А технології це посилюють.

Хімія і життя

Відомо, що користування соцмережами і мобільними телефонами викликає утворення хімічної сполуки, яка зветься допамін. Саме тому ми почуваємося добре, отримуючи СМС. Нам усім таке траплялося: коли маєш поганий настрій або почуваєшся самотнім — висилаєш СМСку до 10 знайомих: «Привіт», «Привіт», «Привіт», і маєш пречудовий настрій, коли отримуєш відповідь.
Ми рахуємо лайки і повертаємося по десять разів, аби перевірити, чи популярність нашого Інстаграму не зменшилася. «Діється щось погане? Мене вже не люблять?» Для молоді стає травмою усунення зі списку друзів — розфренд.
Отож добре відомо, що коли отримуєш повідомлення, виділяється допамін, який робить так, що почуваєшся краще. Тому ми це так любимо і так часто до цього повертаємося. Допамін — саме та речовина, яка виділяється, коли людина курить, випиває або впадає в азарт. Іншими словами — це речовина, яка робить дуже і дуже залежним.
У нас існують вікові обмеження на паління сигарет, азартні ігри і вживання алкоголю. Але жодних обмежень на користування соцмережами і мобільними телефонами. Це аналогічне тому, якби відчинити шафку з алкоголем і сказати: «Агов, якщо зростання принесе вам прикрощі, то — прошу!» І саме це й відбувається. Ми маємо ціле покоління, яке має легкий доступ до високо аддиктивної хімічної сполуки — допаміну — через соцмережі й телефони.

Чому це важливо усвідомлювати?

Майже кожен алкоголік відкрив для себе алкоголь, коли був підлітком. Коли ми ще дуже молоді, нам потрібне прийняття з боку наших батьків. Коли ми підростаємо, більше потребуємо схвалення з боку наших знайомих. Це сильно розчаровує наших батьків, але має високе значення для нас і дозволяє увійти (інкультуруватися) у ширше коло, поза нашими найближчими. Це період дуже й дуже високого стресу, коли ми повинні вчитися покладатися на наших приятелів.
Деякі люди, цілком випадково, відкривають для себе у цей час алкоголь і дурманні властивості допаміну, який допомагає їм давати собі раду зі стресом і непевністю в період дозрівання. І, на жаль, це стає для них звичкою. Цілу решту життя, зазнаючи стресів, замість звернутися з цим до когось, вони хапаються за пляшку. Соціальний стрес, фінансовий стрес, кар’єрний… це найчастіші приводи, з яких алкоголік п’є.
Ми дозволяємо необмежений доступ до медій та засобів, що стимулюють вироблення допаміну, аж до вироблення сильної звички паралельно з дорослішанням. Надто багато дітей не здатні створювати глибокі стосунки. Це їхні слова, не мої. Вони зізнаються, що чимало їхніх знайомств — поверхові, що на них не можна розраховувати. Вони цим граються. Або мають усвідомлення, що друзі відвернуться від них, щойно знайдеться хтось цікавіший. Брак глибоких, значущих стосунків випливає з того, що ніколи не практикуються потрібні для цього навички. А що гірше — не набувається механізм радити собі зі стресами. Отож коли в їхньому житті з’являється якесь потрясіння, — вони звертаються не до людини, а до пристрою. Ідуть у соцмережі. Сягають по речі, які дають їм короткочасне задоволення.
Ми про це знаємо. Наука підтверджує, що люди, які проводять багато часу у Фейсбуці, частіше впадають у депресію, ніж ті, які в ньому сидять менше. Тут ідеться про рівновагу. Алкоголь не є злом, злом є зловживання алкоголем. Азарт це весело; забагато азарту — це небезпечно. Немає нічого поганого в самих по собі соцмережах і телефонах. Тільки потрібна рівновага.
Якщо ти сидиш на обіді з друзями і пишеш СМСки до того, кого нема поруч, то з тобою вже проблема. Це узалежнення. Якщо ти сидиш на зустрічі з людьми, яких маєш слухати і з якими маєш розмовляти, а ти кладеш обік себе телефон, — байдуже, перевернутий донизу екраном чи ні, це не має значення! — це висилає підсвідомий сигнал до людей біля тебе, що ти не з ними. Що вони в цей момент не дуже важливі. Відбувається саме це. Ти не можеш його відкласти, бо ти від нього узалежнений.
Коли ти прокидаєшся і хапаєшся за телефон, перш ніж скажеш «добридень» своїй дівчині, чи хлопцю, чи дружині — ти впав у залежність. І, як більшість хворобливих залежностей, ця теж із часом призводить до розпаду зв’язку. Вона коштуватиме тобі багато часу, грошей і зруйнує твоє життя.

Швидке задоволення — і швидкі розчарування

Отож маємо ціле покоління з заниженою самооцінкою, яке не має механізму радити собі зі стресом; додайте до цього брак терпеливості. Вони виростають у світі, де всі бажання задовольняються тут же. Хочеш щось купити? — йдеш на Амазон і маєш це на наступний день. Хочеш переглянути фільм? — залогінься і дивись. Не треба перевіряти, о котрій починається сеанс. Хочеш переглянути серіал? — бум! І маєш. Не треба чекати тиждень за тижнем. Я знаю людей, які пропускають серії, тільки для того, щоб переглянути все повністю, як сезон завершиться.
Миттєве задоволення! Хочеш на побачення? Навіть не мусиш вчитися, як поводитись. Не мусиш практикуватися, як сказати «Привіт». Не мусиш почуватися некомфортно, коли кажеш «так» замість сказати «ні», і навпаки. Просто пересуваєш повзунок направо. Бам! — і все готове. Не мусиш вчитися механізмів, необхідних у соціальних ситуаціях. Все, чого хочеш, можеш мати одразу. Все, що завгодно. Миттєве задоволення. За одним винятком: задоволення від праці та міцного зв’язку… бо нема таких застосунків. Це повільний, складний, тяжкий і незручний процес.
Я постійно зустрічаю цю прекрасну, фантастичну, ідеалістичну молодь, яка тяжко працює. Вони закінчили навчання і працюють на найнижчих посадах. Я питаюся: «Як справи?» А у відповідь: «Певно, я звільнюся». Я такий: «А чому?» — «Я ні на що не маю впливу.» — «Але ж ти тут усього вісім місяців!..»
Це так, якби вони стояли біля підніжжя гори з абстрактною концепцією під назвою «вплив». Вони хочуть справляти на цьому світі «вплив», який є вершиною, але не зауважують самої гори. Неважливо, чи ти сходиш на цю гору швидко, чи повільно: гора існує. Молоде покоління мусить навчитися терпеливості. Деякі речі насправді мають значення. Такі, як любов. Або сповненість у роботі. Радість. Любов до життя, упевненість у собі, набір умінь — будь-що з цього вимагає часу. Інколи деякі елементи можна «підігнати», але загалом ця подорож — тривала, виснажлива і тяжка. Якщо не просити про допомогу і не набути цих умінь, то впадеш із цієї гори. А в найгіршому разі — і ми це бачимо — найгіршою ситуацією є зростання числа самогубств. Зростання числа смертей від передозування наркотиків. Бачимо щоразу більше дітей, які покидають школу або пропускають заняття через депресію. Це воістину погано.
У кращому разі — бо це все були найгірші приклади — ми матимемо покоління, що доростає і проходить життям, але ніколи не пізнає радості. Ніколи не відчує глибокого задоволення від сповнення у роботі та в житті. Вони пройдуть життям із відчуттям, ніби все добре. «Як там на роботі? — Все добре. Так, як і вчора. — Як твої стосунки? — Все добре». І це — найкращий сценарій.

Не ваша провина

А він приводить нас до наступного пункту: оточення. Він і приводить нас до того, що ми маємо групу фантастично прекрасної молоді, яка просто отримала поганий взірець, не з власної провини. Ми вміщуємо цих дітей у корпоративне середовище, яке дбає більше про цифри, ніж про них. Воно турбується більше про короткотермінові зиски, ніж про довготермінове життя молодої людини. Більше переймаються роком, аніж цілим життям. А вміщуючи їх у корпоративне середовище, ми зовсім не допомагаємо їм будувати впевненість у собі. Це не допомагає їм набути вміння співпраці, подолати цифровий виклик і знайти рівновагу. Це не полегшує їм боротьбу з потребою моментального задоволення і не вчить їх радості чи відчуття впливу і сповнення, яке маєш, коли працюєш над чимсь довго, чого неможливо осягнути за місяць чи навіть за рік. Ми впихаємо їх у корпорації, а найгірше, що то вони почуваються винними. Вони звинувачують себе, вважають, що то їхня провина, що вони не можуть дати собі раду. Це неправда, і я тут, аби довести до свідомості, що то не їхня провина. Це корпоративне середовище, це брак хорошого лідерства у нашому світі роблять так, що вони так почуваються. Вони отримали поганий зразок, і я ненавиджу це казати, але це відповідальність фірм. «Тобою бути погано, шкода, але не маєш вибору». Я би хотів, аби суспільство і батьки виконали кращу роботу — однак вони цього не зробили, а отже, ми мусимо. Ми повинні наполегливо працювати, аби знайти спосіб збудувати їхню впевненість у собі. Аби знайти методи навчення їх, як набути соціальні навички, яких їм бракує.
Не повинно бути жодних телефонів у конференц-залах. Жодних! Я не маю на увазі, що треба сидіти зовні й писати СМСи. Коли ми чекаємо на зустріч, ми всі робимо те саме: «чекаємо на початок», сидячи в телефонах. Почалося? — о, ну то добре, відкладемо! Але стосунки утворюються не так. Ідеться про малі речі. Стосунки постають так: коли чекаєш на початок — запитуєш знайомого: «Як там твій тато? Я чув, він був у лікарні. — Йому краще, дякую, що запитав, він уже вдома. — О, я радий, це чудова новина. — Знаю, я тоді дуже злякався». Отак будуються стосунки!
«Гей, може, вже здаси той звіт? — Ох, я його ще не зробив! — Нічого, я тобі допоможу. — Справді?» Так постає довіра. Її неможливо збудувати за один день. Навіть погані часи не будують довіри одразу. Це вимагає терпеливості, тяглості, послідовності. Ми маємо творити механізми, які дозволяють постати нешкідливим взаєминам. Дозволяючи користуватися телефонами під час зустрічей, ми поводимося так: сидимо біля когось і раз по раз зиркаємо на екран. Це мій улюблений момент: телефон дзвонить, а ти кажеш — ні-ні, я не перериватимуся. — О, який ти чудовий! (сміх у залі)
Коли йдеш на обід із друзями — я так роблю зі своїми— коли ми йдемо на обід і виходимо разом, то залишаємо телефони вдома. Можливо, візьмемо один, аби замовити потім таксі. Або зробити спільне «фото після обіду» (сміх).
Це як з алкоголем. Ми усуваємо алкоголь із дому, бо не довіряємо власній силі волі. Ми недостатньо сильні. Коли усуваєш спокусу — стає легше. Коли кажеш: «Не користуйтеся телефонами», люди, буквально, підуть у туалет і зроблять це: «Ага, а ми можемо!»
Коли не маєш при собі телефону — починаєш радіти світу, виникають різні ідеї. Постійна зайнятість — не той час, коли ти інноваційний і створюєш нові ідеї. Ідеї з’являються, коли ми починаємо замислюватися. Бачимо щось і припускаємо, що це можливо зробити.
Не варто заряджати телефони у спальні, нехай заряджаються у вітальні. Ми усуваємо спокусу. Коли прокидаємося серед ночі, то не перевіримо телефон, який би погіршив ситуацію. Але він в іншій кімнаті, отож можеш залишатися спокійним. — Ну добре, це твій будильник. У такому разі — купи собі будильник!
Я веду думку до того, що ми всі втягнуті в індустрію. Нам це може не подобатися, але вибору нема. Ми відповідальні за те, щоб наздогнати втрачене, відробити пропущене і допомогти цьому ідеалістичному, фантастичному, прекрасному молодому поколінню будувати впевненість у собі. Допомогти їм у науці терпеливості та соціальних навичках. Допомогти їм знайти рівновагу поміж життям і технологіями. Тому що так потрібно вчинити.
Джерело: credo.pro

СЕВ - синдром емоційного вигорання.




Синдром емоційного вигорання - це психологічна реакція людини на довгострокове емоційна перевтома, що виявляється у втраті інтересу до життя. Така реакція може «дозрівати» місяцями і навіть роками. Американський психолог Херберт Фрюденбергер в 1974 р дав визначення СЕВ (англійською «burnout») як проблеми, «народженої суспільством і часом, в якому ми живемо, постійною боротьбою за те, щоб наповнити наше життя сенсом. Цей стан не проходить, якщо його ігнорувати ».


СЕВ може наступити практично у будь-якої людини, і розвивається він за таким сценарієм (хоча людина не завжди проходить всі ступені):
• прагнення самоствердитися;
• рішення працювати більше;
• нехтування своїми потребами;
• нерозуміння конфлікту (людина не розуміє кореня проблеми свого поганого самопочуття);
• зміна цінностей (втрачає друзів, родину, залишає улюблені заняття і т. Д.);
• заперечення навислих проблем (цинізм, агресія і розчарування стають очевидними);
• соціальна ізоляція (при цьому з'являється грунт для алкоголізму, наркоманії і т. П.);
• помітні зміни в поведінці;
• внутрішня пустота;
• депресія;
• СЕВ (думки про самогубство, повне розумовий і фізичне виснаження).

Причини виникнення СЕВ:

Причиною виникнення СЕВ є стрес, викликаний зазвичай занадто насиченим життям: великою кількістю зустрічей, засідань, проектів, нереальними термінами виконання зобов'язань, другорядними і непотрібними справами, відволікаючими від основної роботи, а також багатьма іншими чинниками, що впливають на життя людини в нашому перенасиченому інформацією і технологіями світі. Стрес сам по собі звичайно не викликає великих проблем, але відносно тривалих і численних стресів кожен з нас має свої межі стійкості, і коли ми переходимо їх, то опиняємося на межі перевтоми.

Як боротися з СЕВ або попередити його:

1. Проаналізуйте свої мотиви в житті. Зазвичай вчителі, лікарі, менеджери і представники інших професій, часто і багато спілкуються з людьми (пацієнтами, учнями, клієнтами і т. Д., Які не завжди ведуть себе «добре»), змушені вести себе чемно і ввічливо за службовим обов'язком, що не відчуваючи справжньої любові до людям. Згодом стимул (зарплата, кар'єра і ін.) «Любити» людей слабшає або зникає, і людина дає волю своїм справжнім почуттям. Якщо таке ставлення не змінюється, людина змушена міняти роботу, сподіваючись, що коли то він виявиться в такому місці, де «любити» інших потрібно буде не так часто або попадуться такі люди, яких любити буде легко. Як же навчитися по справжньому любити людей?
2. Спростіть своє життя. Телебачення, інтернет, мобільні телефони та інші засоби масової інформації допомагають нам в роботі, але одночасно через них надходить маса марною для нас інформації. Це відволікає нас від наших прямих обов'язків, займає час і розум, і, в кінцевому рахунку, створюється враження, що ми сильно перевантажені.
3. Виділяйте час для відпочинку. Віддавайте перевагу корисному фізичної праці, при якому розум відпочиває: роботі в саду або городі, розведення квітів, ремеслам, прогулянкам у парку або лісі і т.п. Відпочинок на лоні природи надає відновлюючу дію. Уникайте тривалого перегляду телепередач або інтернет-серфінгу.
4. Дотримуйтеся здорових звичок у харчуванні. Вживайте в основному рослинну їжу, уникайте стимуляторів кави, чаю, алкоголю і гострих спецій. Важливо щодня вживати 6-8 склянок води.
5. Виробляйте звички регулярності в житті відносно режиму сну і вживання їжі.
6. Не обмежуйте себе уві сні. В середньому людині необхідно спати 7-8 годин на добу.
7. Відпочивайте хоча б один раз в тиждень. Людині необхідно час для відновлення духу, душі і тіла.
8. Не давайте обіцянок, які ви не зможете стримати. Перевантажуючи себе, ми стаємо дратівливими і агресивними, тому що відчуваємо тиск невиконаних обіцянок.

Дев’ять фраз, які розумні люди ніколи не вживають в розмові.

Зазвичай більшість людей розуміють деякі речі не так, як нам хотілося б. Безневинні зауваження можуть стати причиною жахливого відчуття незручності, від якого хочеться провалитися крізь землю. Такі вербальні осічки часто виникають, коли ми говоримо щось і при цьому не усвідомлюємо тонких натяків, вкладених в ці слова. Для розуміння цих натяків необхідна соціальна обізнаність – вміння пропускати через себе емоції і досвід інших людей..
Людина – істота складна. Не можна навіть сподіватися зрозуміти когось до тих пір, поки ви не зосередите на ньому всю свою увагу. Краса соціальної обізнаності в тому, що кілька простих коригувань сказаного можуть значно поліпшити ваші відносини з іншими людьми.
Наступні вирази є дев’яткою найбільш небезпечних злочинців. Їх слід уникати за будь-якої ціни.

“Виглядаєте втомленим”

Втомлені люди неймовірно непривабливі – у них мішки під очима, розпатлане волосся, проблеми з концентрацією уваги, і вони постійно чимось незадоволені. Говорити комусь, що він виглядає втомленим, мається на увазі все вищесказане і навіть більше.
Замість цього краще запитайте: “Все добре?”. Люди цікавляться, чи не втомився їх співрозмовник, так як вони можуть йому чимось допомогти (або просто хочуть знати, чи все нормально). Замість того щоб робити припущення про стан співрозмовника, краще просто запитайте. У цьому випадку людина може відкритися і поділитися з вами. Але більш важливим є те, що він побачить вашу стурбованість, а не грубість.

“Як ви схудли!”

І знову недоречне зауваження. В цьому випадку комплімент створює враження, що ви критикуєте співрозмовника. Сказати кому-небудь, що він сильно схуд – означає натякнути, що раніше він був товстим і непривабливим.
Краще скажіть: “Ти чудово виглядаєш”. Це дуже проста поправка. Краще не зіставляти, як людина виглядає зараз і як виглядав в минулому, а просто зробити комплімент прекрасному зовнішньому вигляду. Це дозволить видалити минуле із загальної картини.

“Вона була не варта вас”

Коли хто-небудь розриває будь-які відносини, неважливо, особисті або професійні, таке зауваження має на увазі перш за все поганий смак і невдалий вибір самого співрозмовника.
Замість цього можна сказати: “Їй же гірше!”. Ця фраза демонструє щиру підтримку, оптимізм і не несе в собі ніякої прихованої критики.

“Ви завжди … “ або “Ви ніколи …”

Не буває так, щоб хтось робив щось завжди або, навпаки, ніколи не робив. Люди не вважають себе одновимірними, так що вам не слід намагатися охарактеризувати їх таким чином. Ці фрази змушують людей захищатися і заважають сприйняттю вашого послання, в той час як ви, ймовірно, використовуєте подібні вирази, коли хочете обговорити щось дуже важливе.
Як краще сказати? Просто натякніть, що для якоїсь іншої людини це виявилося проблемою. Дотримуйтеся фактів. А якщо питанням є частота скоєння чогось, завжди можна сказати: “схоже, ви часто так робите” або “ви робите це досить часто, щоб я зміг помітити”.

“Як на свій вік ви чудово виглядаєте”

Використання слів “як на свій”, як уточнення завжди виглядає поблажливо і грубо. Всі хочуть бути просто розумними і здоровими.
Замість цього скажіть: “Виглядаєте чудово. Це друга проста поправка. Справжній комплімент не потребує уточнень.

“Як я вже говорив …”

Ми весь час щось забуваємо. Ця фраза звучить так, як ніби вас ображає необхідність повторюватися, що погано сприймається слухачем, який щиро цікавиться вашою точкою зору. Людина відчуває себе ображеною при необхідності повторити сказане або недостатньо впевненою у собі. Люди, які використовують цю фразу, рідко говорять щиро.
Як краще сказати? Якщо вам доводиться повторювати вже сказане, спробуйте знайти спосіб передати послання в більш чіткій і цікавій формі. Тоді всі запам’ятають те, що ви сказали.

“Удачі!”

У цьому побажанні є одна тонкість. Звичайно, не буде кінцем світу, якщо ви побажаєте комусь удачі, але можна придумати щось краще, так як ця фраза натякає на необхідність втручання фортуни для досягнення успіху.
Краще скажіть: “Знаю, у вас є все, що потрібно для цього”. Це краще, ніж бажати удачі, тому що натяк на наявність у співрозмовника всіх необхідних для успіху навичок забезпечує величезний заряд упевненості. Так ви зможете виділитися на тлі всіх інших, просто бажаючих удачі.

“Це залежить від вас” або “Як хочете”

Ви можете бути байдужим до питання, але ваша думка важлива для людини, яка запитує (інакше вона би до вас не звернулася).
Замість цього скажіть: “Принципової думки з цього питання у мене немає, хоча можу запропонувати кілька пунктів для розгляду…”. Коли ви висловлюєте свою точку зору (навіть не схиляючись в сторону будь-якого певного рішення), то показуєте турботу про задане питання.

“Принаймні, я ніколи …”

Ця фраза є агресивною спробою відвернути увагу від вашої помилки, вказавши на стару і, скоріше за все, не має відношення до помилки іншої людини (яку ви вже давно повинні були пробачити).
Краще просто сказати: “Вибачте”. Визнання власних помилок є найкращим способом спрямувати обговорення в більш раціональне, спокійне русло, даючи можливість пропрацювати деталі. Визнання провини – прекрасний спосіб запобігти ескалації конфлікту.
У повсякденній розмові деякі дрібниці мають величезне значення. Скористайтеся цими порадами, і ви будете вражені отриманим позитивним відгуком.

Що робити на літніх канікулах?

Що робити на літніх канікулах?


Яке щастя — літні канікули! Стільки часу, вільного від уроків і домашніх завдань! Як провести три місяці літа яскраво і корисно, читай у цій статті.

Щоразу здається, що літні канікули такі довгі! Та не встигнеш оком змигнути, як вони вже пролетять. Тож варто вже зараз подумати про те, як наповнити їх свіжими враженнями, які надовго запам'ятаються.

Відпочити від навчання

Пограти в ігри

Нарешті можна не ходити в школу й досхочу погратися в ігри на своєму телефоні чи планшеті, щоб просто розслабитися! Після важкого навчального року не завадить трішечки полінуватися, та не проводь увесь час за планшетом — там, на вулиці, таке прекрасне літо!

Поспілкуватися з друзями

Можливо, за постійними справами Ти ніяк не мав можливості зустрітися з хорошою людиною? Саме час це виправити! Нагулятися, наговоритися, нафотографуватися, набудувати планів на літо! А головне — просто насолоджуватися моментом.

Влаштувати сімейні посиденьки

Канікули — чудова нагода поспілкуватися більше і з власними батьками! Запропонуй їм ідеї для відпочинку і допоможи все організувати. Можливо, це буде вечірній перегляд сімейного фільму за свіжим лимонадом і домашнім морозивом? А може, пікнік на природі чи засмагання на березі озера? Обирайте разом!
Що робити на літніх канікулах?

Отримати яскраві враження

Поїхати у подорож

Літо створене для того, щоб відкривати нові чарівні місця, в яких Ти не бував досі! Сподіваюся, на цих канікулах Ти матимеш можливість поїхати на відпочинок або відвідати цікаві екскурсії іншими містами. Якщо ж ні — завжди можна погратися у дослідника і пошукати щось небачене досі навіть у рідному місті (або в сусідньому).

Відвідувати культурні події

Розважальні концерти, театральні вистави і походи на виставки та в музеї — це все дарує нові емоції та відкриття. Долучайся до світу мистецтва — Ти отримаєш натхнення і чудові враження, якими захочеться поділитися з друзями!

Експериментувати

Маєш цілих три місяці свободи — можеш відчути себе по-справжньому вільним! Спробуй прокидатися не тоді, коли завжди, гуляти не там, де завжди, і робити не те, що завжди. Та навіть якщо Ти хочеш зробити якусь екстравагантну зачіску чи змінити стиль одягу — саме час ризикнути зараз, щоб звикнути до свого нового образу!
Що робити на літніх канікулах?

Розвиватися


Читати те, що хочеш

Встигни насолодитися часом, коли можна читати ті книги, які обираєш сам, а не які визначила для Тебе шкільна програма. Підбери для літа список творів, поринати в які Ти будеш зі справжнім задоволенням.

Займатися спортом

Влітку Ти маєш море часу для того, щоб нарешті почати бігати зранку чи щодня кататися на велосипеді. А ще краще — відкрити для себе якийсь новий вид спорту, а восени здивувати однокласників своїм новим хобі та чудовою фізичною підготовкою!

Навчитися чомусь новому

Давно мрієш навчитися готувати смачні торти чи танцювати вальс? Хочеш стати справжнім художником або стилістом? Для цього потрібно багато-багато тренуватися. Тож літо — Твій найкращий шанс опанувати нове заняття.
Що робити на літніх канікулах?

ЧОМУ ПІДЛІТКИ СТАЮТЬ ГРУБИМИ І ПОЧИНАЮТЬ ПРОЯВЛЯТИ НЕПОВАГУ ТА ЗНЕВАГУ?

подросток грубит

Як правильно реагувати на грубість підлітків?

Дуже часто в підлітковому віці у дітей, у зв’язку з необхідністю відчути себе дорослими, проявляються такі риси, як грубість, неповага (скоріше, зневажливе ставлення). Часто в період становлення підліток не знає, як йому проявити свою дорослість, і знаходить найпростіший шлях – грубість, зухвалі фрази, які раніше він не міг собі дозволити. І тут батькам дуже важливо правильно відреагувати, щоб не просто накричати і “натиснути” авторитетом, а виправити ситуацію.
У першу чергу, говоріть з підлітком на рівних, не сюсюкайте і не пригнічуйте – дайте йому відчути свою важливість, значимість, щоб він не шукав інші способи для отримання цього відчуття.
Радьтеся з ним частіше в різних сімейних питаннях – не виключено, що він запропонує яке-небудь свіже рішення, та й грубити в такій ситуації немає ніякої потреби, більше того, грубість тут буде виглядати по-дитячому.
Коли ваша дитина грубить, відразу ж вкажіть їй на це, щоб вона завжди знала, що перейшла межу.
Не соромтеся роз’яснити їй, як правильно. Тільки спробуйте зробити це не у вигляді моралізаторства, а під час дружньої бесіди, ще краще – на власному прикладі. Зверніть увагу, як ви, дорослі, спілкуєтесь між собою в сім’ї. Недарма кажуть, що скільки б ми не вчили своїх дітей хорошим манерам, вони все одно будуть вести себе, як їхні батьки.
Ніколи не вступайте в суперечки. Не треба демонстративно зітхати, знизувати плечима, показувати, що ви розсерджені. Як не треба і вмовляти, перестерігати, лаятися – така тактика ніколи не спрацьовує, а тільки посилює подібну поведінку.
Як показують дослідження, діти-підлітки перестають грубити, коли бачать, що це … неефективно для залучення вашої уваги. Тому тримайтеся нейтрально, не відповідайте. Наприклад, дивіться відсторонено на що-небудь, а якщо не допомагає, закрийтеся в іншій кімнаті. Просто відмовтеся продовжувати розмову, поки син (дочка) грубить, і робіть так ЗАВЖДИ.
Важливий момент: намагайтеся поправляти дитину, якщо вона неправильно і грубо поводиться, віч-на-віч, а не в присутності інших дорослих або підлітків. Інакше можете нарватися на ще більшу грубість – пам’ятайте, що ваша дитина вже не маленька і болісно сприймає будь-яку критику на свою адресу, тим більше на людях!
Заохочуйте шанобливу, правильну поведінку якомога частіше – це найпростіший спосіб домогтися бажаного. А адже згідно з дослідженнями, батьки підлітків в більшості випадків роблять навпаки: замість того щоб звертати увагу на хороше, постійно вказують на погане. І тому як тільки ви побачите або почуєте, що ваш “грубіян” проявляє ввічливість або повагу, обов’язково похваліть його, оцініть його старання, навіть якщо не зовсім вийшло, але ви бачите, що він старався. Це йому сподобається!

З Днем захисту дітей.


Міжнародний День захисту дітей відзначають  1 червня.

1 червня — Міжнародний день захисту дітей. В честь свята прийнято вітати дітей красивими листівками і картинками, а також віршами і прозою. 

Коли день захисту дітей: 

Міжнародний день захисту дітей був заснований Конгресом міжнародної демократичної федерації жінок у 1949 році. Перше святкування дитячого дня було призначено на 1 червня 1950 року, в той раз його відзначили в 51 країні світу.